Kamil Wiszowaty w wywiadzie dla Think with Innovators by Google!

Think with Innovators by Google to cykl rozmów z czołowymi postaciami digital marketingu na świecie. Kamil Wiszowaty, Managing Director Value Media mówi między innymi o tym jakie są dziś czynniki sukcesu agencji mediowej.

Jedna z lekcji, które Kamil Wiszowaty poznał pracując w branży reklamowej już od 12 lat brzmi: większe nie zawsze znaczy lepsze. – Punkt przełomowy nastąpił, kiedy postanowiłem odejść z największego domu mediowego i zacząć pracować dla najmniejszego gracza na rynku w tamtym czasie — Value Media — opowiada. – Sukcesy Value Media udowadniają, że niezależny polski dom mediowy może realnie konkurować z sieciowymi podmiotami. Branża podziela te odczucia, czego dowodem jest tytuł Domu Mediowego Roku dla Value Media przyznany przez magazyn Media & Marketing Polska.

Więc jeśli to nie rozmiar jest czynnikiem różnicującym, to co nim jest? Zdaniem Kamila, sukces bierze się ze wspólnej perspektywy na innowację i postęp. – Sądzę, że najważniejszą rzeczą jest stworzenie w ramach danej organizacji pewnej kultury, skupionej na dążeniu do zmian i gotowej ulepszać każdą rzecz, którą się zajmujemy. Pozwala to czerpać inspirację i zmusza nas do spotykania się z ludźmi i szukania nowych rozwiązań i pomysłów – mówi. – Najbardziej inspirują mnie ludzie — także Ci, z którymi pracuję — bardzo często to połączenie ich różnych pomysłów stanowi źródło innowacji.

Dzięki świetnemu wyczuciu oryginalności, Kamil wierzy że obszarem oferującym olbrzymi potencjał jest video. – Jeszcze kilka lat temu materiały video było wykorzystywane głównie jako dodatek do kampanii telewizyjnych – zauważa. – W dzisiejszych czasach materiały zamieszczone na YouTube mają większą widownię niż największe stacje telewizyjne, szczególnie jeśli mówimy o młodszych grupach odbiorców.

Jako przykład Kamil podaje kampanię Allegro „Czego szukasz w Święta?”, która idealnie pokazuje różnicę pomiędzy spotem nakręconym na YouTube a spotem telewizyjnym. – To co najbardziej podoba mi się w video, to możliwość opowiadania historii, w które konsument sam chce się zaangażować, a które nie mieszczą się w formacie 30 sekundowego spotu telewizyjnego. Ta sama historia w digitalu jest znacznie bardziej interesująca, bardziej angażująca, co zresztą potwierdzają statystyki – konsumenci chcieli oglądać spot Allegro na YouTube, a nie w telewizji – zaznacza.

Zdaniem Kamila YouTube oferuje nowe podejście do wykorzystania materiałów video, pozwalając reklamodawcom dotrzeć konkretnie do tej części widowni, która będzie zainteresowana obejrzeniem danej reklamy. – Daje nam to możliwość tworzenia treści całkowicie odmiennych od typowych kampanii telewizyjnych; treści dopasowanych do określonego rodzaju widzów i zaprezentowanych w odpowiednim formacie.

Wyznaczanie nowych granic — zarówno na YouTube jak i w każdym innym aspekcie naszej działalności — będzie stanowić istotny punkt strategii Value Media. – Dla mnie innowacja jest tym co odróżnia lidera od idących w jego ślady – myślenie nad tym co jest potrzebne w danym momencie zamiast podążania już utartymi ścieżkami – tłumaczy Kamil. – Prędkość, z jaką jesteśmy w stanie dopasować się do potrzeb rynku jest niezwykle ważna – z mojego punktu widzenia wygrają ci, którzy są w stanie dopasować się do wymagań rynku tak szybko jak to możliwe.

Co jeszcze mogą zrobić agencje mediowe, by dostosować się do dzisiejszych realiów rynku? Kamil dzieli się swoimi kolejnymi przemyśleniami na temat niezbędnych składników sukcesu w całym wywiadzie dostępnym tutaj.

Zobacz wszystkie