Challenge

Działania mediowe prowadziliśmy do tej pory w oparciu o marketing mix, w którym Meta nie ważyła zbyt dużo. Działo się tak głównie ze względu na optymalizację opartą o atrybucję ostatniego kliknięcia. Mieliśmy jednak poczucie, że zamykanie się w obrębie kanałów, których wartość sprzedażową można potwierdzić za pomocą tej atrybucji, nie daje pełnego obrazu i nie wyczerpuje potencjału sprzedażowego mediów. Zaczęliśmy poszukiwania nowych kanałów. Zadanie polegało na zweryfikowaniu faktycznego potencjału sprzedażowego Mety.

We design and deliver

Jako narzędzie do rozwiązania naszego wyzwania posłużyło nam badanie Conversion Lift. Pozwala ono na sprawdzenie jaki wpływ na sprzedaż mają działania płatne w Meta i porównanie wyników badania z tradycyjnym sposobem optymalizacji pod last click. W badaniu użytkownicy zostali podzieleni na 2 grupy:

- testową, wystawioną na działanie reklam
- kontrolną, która reklam nie widzi

*Pomiędzy grupami występowało wzajemne wykluczenie - nie było możliwości, aby osoby z grupy testowej trafiły do kontrolnej i na odwrót. Badanie mierzyło wyniki uzyskiwane przez obie grupy, dzięki czemu na koniec otrzymaliśmy informację na temat rzeczywistego liftu - różnicy jaką udało nam się, bądź też nie, uzyskać pomiędzy obiema grupami.

Positive business change

Lift konwersji pomiędzy grupami wyniósł 39%. Oznacza to, że gdyby nie działania płatne w Mecie to 39% transakcji nie byłoby dostarczone.
W porównaniu z kampanią optymalizowaną tylko pod last click transakcji było o 110% więcej. Meta okazała się zatem mocno niedoważonym kanałem w naszym media mix, co zmieniliśmy dzięki przeprowadzonemu badaniu.

39%

Lift konwersji

110%

więcej transakcji niż w last click

Zobacz wszystkie