Group One Powołuje Labcon

Group One powołuje LABCON – nowa struktura do tworzenia i zarządzania angażującym interaktywnym kontentem.

Group One nie zwalnia tempa – tuż po tym jak Value Media zdobył tytuł Domu Mediowego Roku ogłaszamy start LABCON – content agency, której pierwszą realizacją będzie kampania dla L’Oreal. Na czele spółki z unikalnym na skalę Polski poziomem kompetencji digitalowych do budowania własnego kontentu na platformach typu YouTube, czy Facebook staje Marta Łysiak, która współpracowała z największymi Youtuberami i doradzała kluczowym klientom Google w Wielkiej Brytanii.

"LABCON to dla nas naturalny ruch w rozwoju grupy. Wiemy już, że model biznesowy, który przyjęliśmy, jest nie tylko bardzo efektywny, ale także coraz bardziej doceniany przez rynek - niezależność grupy i jej właścicielska struktura daje nam możliwość szybkiego poszerzania kompetencji i odpowiadania na potrzeby naszych Klientów. To właśnie w odpowiedzi na nowe zapotrzebowanie rynku powstał LABCON. Ogromne wzrosty udziału mediów społecznościowych i YouTube w planowaniu mediów to dziś trend, który wytycza tempo rozwoju całemu rynkowi. I Klienci, i marki czują, że potrzebują nowego podejścia, bo dziś łatwiej niż kiedykolwiek przespać moment i wypaść z rynku. Budowanie angażującej komunikacji w sieci w oparciu o własny kontent to konieczność, a użytkownicy wybierają platformy realnie atrakcyjne, oparte na tworzeniu relacji, a nie komunikacji zero jedynkowej" – mówi Marek Żołędziowski, CEO Group One.

"Nie ma reguły na dobry kontent. Nikt nie wie, co się spodoba, wszystkie marki chcą mieć treści które ich wyróżnią, a granica między tym co fajne, a niefajne jest bardzo cienka. LABCON to świeże i totalne podejście do kontentu, to więcej niż czysty influencer marketing. Wiemy i potrafimy robić to na znacznie większą skalę niż tylko angażując influencerów w oparciu o zasięgi. Dobry i naturalny kontent sprawia, że marka staje się platformą i clue całej komunikacji. I takie podejście proponujemy naszym Klientom. Pokazujemy, że historie w oparciu o własne treści można budować długofalowo i systematycznie, wykraczając poza ramy jednej kampanii. Pierwszą realizacją LABCON we współpracy z Value Media jest najbliższa długofalowa kampania dla marki Maybelline, w której, dzięki naszej rekomendacji, L’Oreal pierwszy raz na tak wielką skalę opiera wszystkie aktywacje w internecie o własne treści, które powstają w interakcji z użytkownikami" – mówi Marta Łysiak, Managing Director Labcon.

Zobacz wszystkie